
III filary zdrowego biegacza
Dobrze jest co jakiś czas obejrzeć swoje ciało i dokładnie przyjrzeć się wszystkim znamionom. Jeśli coś nas zaniepokoi, warto udać…
to jedna z najstarszych form fizjoterapii i dobry pierwszy krok do dalszych działań leczniczych. Dzięki wykorzystaniu różnych technik uciskowych uruchamiamy szereg korzystnych zmian dla organizmu wpływając pozytywnie na tkanki bezpośrednio poddane zabiegowi, a także działamy ogólnoustrojowo i na odległe narządy wewnętrzne. Masaż usprawnia przepływ krwi i limfy w naczyniach skórnych wpływając na odżywienie skóry. Przywraca zdolność stawów i więzadeł do pracy polepszając ich ukrwienie. Powoduje przyspieszenie procesów biochemicznych zachodzących w organizmie, wpływając na szybsze usuwanie produktów przemiany materii i szybsze dostarczania substancji odżywczych do tkanek i narządów. Zwiększa wytrzymałość i elastyczność aparatu więzadłowego. Natomiast delikatny masaż w formie głaskania czy rozcierania wpływa na organizm kojąco i uspakajająco, a badania dowodzą, że obniża także poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu i działa pozytywnie na psychikę. Dotąd głównie zwracano uwagę na korzyści fizyczne płynące z regularnego poddawaniu się zabiegom masażu, jednak okazuje się, że masaż wspiera także system odpornościowy a nawet pomaga w kłopotach ze snem.
W ESSE dla zdrowia możesz oddać się jednej z form masażu: leczniczej, sportowej, relaksacyjnej lub opracowanej specjalnie na potrzeby pracowników biurowych zmagających się przede wszystkim ze spięciem i bólem pleców i szyi.
Używany jest w trakcie rehabilitacji kontuzji, w odnowie biologicznej oraz w procesie budowania formy przez zawodnika. Indywidualnie dobrana metoda wpływa korzystnie na zwiększenie zakresu ruchu i elastyczność mięśni, poprawę krążenia krwi, odpowiednie dotlenienie i poprawę metabolizmu tkanek czy krótszy czas regeneracji. To także dobry sposób na zapobieganie kontuzjom i urazom.
Został stworzony z myślą o ludziach, którzy prowadzą siedzący tryb życia i są narażeni na duże przeciążenia i niewygodną pozycję pracy. Sprawdzi się w przypadku bólu czy napięciu karku i pleców, sztywności mięśni i stawów, bólach głowy, obrzękach nóg, zimnych dłoniach. Wpłynie korzystnie na koncentrację i redukcję stresu, a także na lepsze samopoczucie i wzrost poziomu energii.
Jego zadaniem jest usprawnienie przepływu krwi i chłonki w żyłach i naczyniach chłonnych oraz odprowadzenie niepotrzebnych substancji przemiany materii po to, aby doprowadzić w ich miejsce elementy odżywcze. Przyśpiesza regeneracje, łagodzi ból, zmniejsza napięcie tkanek i mięśni oraz nadwrażliwość punktów spustowych, pomaga w pozbyciu się obrzęków i krwiaków pourazowych. Polecany dla osób które doznały kontuzji lub mają problem z bólem pleców, barków i szyi.
Pomaga w zrelaksowaniu się i zniwelowaniu skutków stresu i zmęczenia w organizmie. Oddziałuje na skórę, tkankę łączną, tłuszczową, mięśnie, ścięgna, powięzi, więzadła a także na zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze czy układy: hormonalny, nerwowy, krwionośny i limfatyczny. Obniża napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych i zmniejsza pobudliwość zakończeń nerwów czuciowych w skórze. Wpływa na szybszą regenerację mięśni oraz przyśpieszenie metabolizmu komórkowego.
Dobrze jest co jakiś czas obejrzeć swoje ciało i dokładnie przyjrzeć się wszystkim znamionom. Jeśli coś nas zaniepokoi, warto udać…
O ile o benefitach płynących z regularnej aktywności fizycznej nikogo nie trzeba przekonywać, to korzyści wynikające z regeneracji powysiłkowej są…
Fizjoterapia sportowa, czyli szerokie pojęcie pracy ze sportowcem
Warszawa
ul. Krucza 6/14b, tel. 602 747 957
Płock
ul. Piłsudskiego 35, tel. 787 947 957
Łódź
ul. Kamińskiego 21, tel. 696 696 214
Kontakt w sprawie współpracy
Natalia Skibska
mail: natalia.skibska@essedlazdrowia.pl