Skuteczna i nowoczesna fizjoterapia

Nasi fizjoterapeuci tworzą zespół specjalistów, który zapewnia Pacjentom kompleksową opiekę opartą na indywidualnym podejściu do ich potrzeb. Pomagamy, kiedy pojawia się ból i dysfunkcje uniemożliwiające codzienne funkcjonowanie.

Kiedy zgłosić się do fizjoterapeuty?

Jeśli odczuwasz ból związany z narządami ruchu, począwszy od bólu, który pojawił się niedawno, po dolegliwości bólowe które występują nawrotowo lub odczuwasz je od dawna warto zgłosić się do specjalisty. Nie bagatelizuj pierwszych objawów, wczesna diagnostyka umożliwia podjęcie właściwych decyzji terapeutycznych i zwiększa szansę na szybkie i skuteczne wyleczenie.

Z jakimi objawami należy zgłosić się do fizjoterapeuty:

ból stawu lub
kończyny po urazie
wzmożone napięcie
mięśniowe
nieprawidłowa
postawa ciała

problemy po porodzie

ból przewlekły

bóle kręgosłupa

ograniczona ruchomość stawów lub ich bolesność

Jak przebiega konsultacja fizjoterapeutyczna?

Na konsultacje zabierz ze sobą wygodne ubranie sportowe, które nie będzie krępować twoich ruchów oraz posiadane badania diagnostyczne dotyczące schorzenia. Wizyta rozpocznie się od wywiadu, podczas którego fizjoterapeuta postara się jak najdokładniej poznać Twój problem i ułożyć odpowiedni plan leczenia.

W ESSE dla zdrowia Pacjenci w trakcie konsultacji fizjoterapeutycznej wykonują ćwiczenia na wspólnej sali. Terapia indywidualna i masaże wykonywane są w oddzielnym pomieszczeniu tak, aby zapewnić Pacjentowi odpowiedni komfort.

Na konsultację fizjoterapeutyczną w ESSE dla zdrowia zarezerwuj 2h.

Masz pytania odnośnie wizyty?

Doświadczenie, które posiadamy i ścisła współpraca na poziomie lekarz ortopeda – fizjoterapeuta zwiększają szansę na szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej.

mamy sposoby na Twoje problemy zdrowotne

HIRUDOTERAPIA

Metoda leczenia poprzez stosowanie specjalnego gatunku pijawek lekarskich.
W Esse stosujemy hirudoterapię w niektórych schorzeniach ortopedycznych, głównie do usuwania krwiaków pourazowych, przy skręceniach oraz naderwaniach oraz w ciężko leczących się entezopatiach.

KINESIOTAPING

Jest to metoda terapeutyczna polegająca na przyklejaniu na ciało w ściśle określony sposób taśmy w postaci wyciętych przez fizjoterapeutę plastrów.

 

 

KINESIOTAPING

Jest to metoda terapeutyczna polegająca na przyklejaniu na ciało w ściśle określony sposób taśmy w postaci wyciętych przez fizjoterapeutę plastrów.

 

 

TERAPIA MANUALNA

Metoda fizjoterapeutyczna, opierająca się na wiedzy fizjologicznej i zasadach biomechaniki, w której terapeuci wpływają poprzez odpowiednie działania manualne na poszczególne elementy aparatu ruchowego, a więc: stawy, więzadła, mięśnie, ścięgna i nerwy obwodowe.

 

Przezskórna elektroliza EPTE

To przełomowa technika leczenia tendinopatii. Jakie są jej zalety? Leczenie jest szybkie, skuteczne, wywołuje niewielki ból u pacjenta i skraca czas regeneracji.Jest to zabieg dedykowany wszystkim typom chorych, od sportowców do osób z typowymi urazami z przeciążenia.

FALA UDERZENIOWA

Metoda stosowana w leczeniu bólu związanego z układem ruchu. Fala uderzeniowa wytwarzana jest pod ciśnieniem w aparacie, a następnie dzięki impulsom zostaje zaaplikowana przez specjalną głowicę do ciała. Działa przede wszystkim na chore tkanki, w niewielkim lub żadnym stopniu wpływając na pozostałe.

VERTIMAX

To wielofunkcyjna platforma do treningu funkcjonalnego i motorycznego. Stosowana jest zarówno do ćwiczeń typowo sportowych, jak i rehabilitacyjnych podczas powrotu zawodnika do aktywności fizycznej po urazie. Pozwala na odwzorowanie ruchów charakterystycznych dla danej dziedziny sportu.

GAME READY

Czyli terapia zimnem i kompresją. Łączy przerywane uciski pneumatyczne z jednoczesnym chłodzeniem uszkodzonego, kontuzjowanego miejsca.


DRENAŻ LIMFATYCZNY

To relaksująca i bezbolesna terapia, której celem jest polepszenie krążenia limfy w miejscu tego wymagającym. Skutkuje to zniwelowaniem stanów zapalnych, przyśpieszeniem przepływu wody w organizmie oraz pogłębieniem procesów uodparniających.

Poznaj naszych specjalistów

to zespół doświadczonych fizjoterapeutów, którzy stale dokształcają się i rozwijają, po to, aby
zapewnić swoim Pacjentom nowoczesną i skuteczną pomoc medyczną.
Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły zawierające przydatną wiedzą z zakresu zdrowia i odpowiedniego odżywiania.
Kliknij w artykuł aby dowiedzieć się więcej na wybrany temat.

III filary zdrowego biegacza

Dobrze jest co jakiś czas obejrzeć swoje ciało i dokładnie przyjrzeć się wszystkim znamionom. Jeśli coś nas zaniepokoi, warto udać…

Dlaczego warto odpoczywać?

O ile o benefitach płynących z regularnej aktywności fizycznej nikogo nie trzeba przekonywać, to korzyści wynikające z regeneracji powysiłkowej są…

Warszawa
ul. Krucza 6/14b, tel. 602 747 957

Płock
ul. Piłsudskiego 35, tel. 787 947 957

Łódź
ul. Kamińskiego 21, tel. 696 696 214