Fizjoterapia wad postawy

W dzisiejszych czasach wady postawy to dolegliwość cywilizacyjna. Terapia wad postawy ma za zadanie przywrócenie prawidłowej postawy ciała, czyli takiej, która zapewnia optymalne zrównoważenie i stabilność ciała oraz pracę narządów wewnętrznych przy minimalnym wysiłku mięśni.

Wada postawy to odmienna w nieprawidłowy sposób postawa ludzkiego ciała, która może być mniej lub bardziej widoczna, powodować ból czy trudności w wykonywaniu codziennych aktywności. Towarzyszy człowiekowi od urodzenia (wada wrodzona) lub powstaje w trakcie życia (wada nabyta). Wady nabyte najczęściej spowodowane są długotrwałym siedzeniem w jednej, nieprawidłowej pozycji, zbyt małą ilością ruchu, niewłaściwym ubraniem, niedopasowanym obuwiem czy noszeniem ciężkich torebek tylko na jednym ramieniu. Na ogół więc związane są z regularnym utrzymywaniem niewłaściwej pozycji ciała, która w dłuższej perspektywie powoduje odkształcanie się ludzkiej postury.

W przypadku wad postawy kluczowa jest odpowiednia diagnostyka, składająca się z obserwacji, wywiadu oraz badania palpacyjnego. Pozwala to na ocenę zaburzenia i dobranie odpowiedniej terapii tkanek miękkich, m.in. poprzez terapię manualną, taping czy ćwiczenia indywidualne z terapeutą. Rolą fizjoterapeuty jest także edukowanie pacjenta na temat utrzymywania prawidłowej postawy ciała podczas wykonywania rutynowych czynności.

Fizjoterapia domowa obejmuje:

fizjoterapeutka uroginekologiczna

fizjoterapeutyczne przygotowanie do zabiegu

fizjoterapię pourazową

terapię
manualną

fizykoterapię

plastrowanie dynamiczne

suchoigłowanie

masaż

kinezyterapię

Poznaj naszego specjalistę

mgr Michał Benisz

fizjoterapeuta

Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły zawierające przydatną wiedzą z zakresu zdrowia i odpowiedniego odżywiania.
Kliknij w artykuł aby dowiedzieć się więcej na wybrany temat.

III filary zdrowego biegacza

Dobrze jest co jakiś czas obejrzeć swoje ciało i dokładnie przyjrzeć się wszystkim znamionom. Jeśli coś nas zaniepokoi, warto udać…

Dlaczego warto odpoczywać?

O ile o benefitach płynących z regularnej aktywności fizycznej nikogo nie trzeba przekonywać, to korzyści wynikające z regeneracji powysiłkowej są…

Warszawa
ul. Krucza 6/14b, tel. 602 747 957

Płock
ul. Piłsudskiego 35, tel. 787 947 957

Łódź
ul. Kamińskiego 21, tel. 696 696 214