Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna skupia się na profilaktyce i leczeniu dysfunkcji w obrębie miednicy i dolnych dróg moczowych. Obejmuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Opiera się na ćwiczeniach, które rozluźniają lub wzmacniają mięśnie dna miednicy oraz na utrwalaniu prawidłowych wzorców ruchowych. Szeroką grupę pacjentek stanowią kobiety w ciąży oraz połogu.

Fizjoterapia uroginekologiczna obejmuje profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie schorzeń związanych z nieprawidłowościami w obrębie dna miednicy. Ten rodzaj konsultacji fizjoterapeutycznej zalecany jest wszystkim kobietom, które chcą w sposób świadomy nauczyć się pracy z własnym ciałem, w tym pracy również z potocznie zwanymi mięśniami Kegla.

Fizjoterapia uroginekologiczna wskazana jest również dla kobiet w ciąży jako forma przygotowania do porodu czy pomoc w niwelowaniu dolegliwości związanych z ciążą, np. bólach kręgosłupa czy rozejściu spojenia łonowego. Sprawdzi się także jako poporodowa regeneracja organizmu.

Do najczęstszych przypadłości, które wymagają terapii należą zaburzenia ze strony układu moczowego (nietrzymanie moczu), obniżenia narządu rodnego, rozstęp mięśni prostych brzucha czy zespoły bólowe zarówno miednicy jak i kręgosłupa, a także problemy ze współżyciem seksualnym.

Na konsultacje zapraszamy do ESSE Łódź oraz Płock

Poznaj nasze specjalistki

mgr Kamila Rudecka

fizjoterapeutka uroginekologiczna

mgr Anna Kwiatkowska

fizjoterapeutka uroginekologiczna

Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły zawierające przydatną wiedzą z zakresu zdrowia i odpowiedniego odżywiania.
Kliknij w artykuł aby dowiedzieć się więcej na wybrany temat.

III filary zdrowego biegacza

Dobrze jest co jakiś czas obejrzeć swoje ciało i dokładnie przyjrzeć się wszystkim znamionom. Jeśli coś nas zaniepokoi, warto udać…

Dlaczego warto odpoczywać?

O ile o benefitach płynących z regularnej aktywności fizycznej nikogo nie trzeba przekonywać, to korzyści wynikające z regeneracji powysiłkowej są…

Warszawa
ul. Krucza 6/14b, tel. 602 747 957

Płock
ul. Piłsudskiego 35, tel. 787 947 957

Łódź
ul. Kamińskiego 21, tel. 696 696 214